Instrukcja

Biuletyn Informacji Publicznej składa się z ujednoliconego systemu stron opublikowanych w Internecie, gdzie udostępnione są informacje, których obowiązek publikowania nakłada Ustawa (Dz. U. Nr 112, poz. 1198) oraz Rozporządzenie (Dz. U. Nr 67, poz. 619) Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Celem biuletynu jest zapewnienie łatwego dostępu do aktualnych informacji dotyczących spraw publicznych. Na jego stronach można znaleźć wiadomości o aktach prawnych, zamówieniach publicznych, zarządzeniach, ogłoszeniach a także procedurach załatwiania spraw w instytucji.

bip.gov.pl - odnośnik na główną, ogólnopolską stronę Biuletynu Informacji Publicznej znajduje się w lewym dolnym i prawym górnym rogu strony BIP (logotyp). Strona główna BIP zawiera wykaz podmiotów zobowiązanych zgodnie z ustawą do udostępniania informacji publicznej, wraz z odnośnikami umożliwiającymi połączenia z ich stronami i udostępnionymi na nich informacjami.

Menu operacyjne - znajduje się w górnej części ekranuw lewej części ekranu znajduje się menu przedmiotowe.

Menu operacyjne - w jego skład wchodzą elementy obsługi i nawigacji BIP, są to kolejno: START – przycisk powrotu na stronę główną BIP; instrukcja użytkowania BIP; mapa strony; rejestr zmian treści informacji publicznych zawartych w BIP ze wskazaniem daty, od której zmiany te obowiązują; moduł wyszukujący - wyszukiwarka umożliwiająca znalezienie stron BIP zawierających wyrażenie poszukiwane przez odwiedzającego BIP.

Menu przedmiotowe - znajduje się po lewej stronie ekranu (a na urządzeniach mobilnych rozwija się po kliknięciu w ikonę MENU) i jest to wykaz poszczególnych grup tematycznych, w które zestawione są informacje publiczne udostępnione w BIP.

Artykuł był wyświetlony 2118 razy
Utworzył: Adam Jurek
Data: 12.03.2020, 14:08
Opublikował: Adam Jurek
Data: 12.03.2020, 14:08